Jedna z nejčastějších strategií, se kterou se v e-mail marketingu setkávám, zní nějak takto: “Každého, kdo neotevřel e-mail 90 (nebo 180) dní, dej do neaktivních segmentu a přestaň mu posílat.” Chápu, proč to zní rozumně. Chráníte tak svou reputaci odesílatele, neposíláte e-maily lidem, kteří o ně nestojí. V principu správná